Обрати сторінку

Про решітку комори спалювання котлів

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Решітка комори спалювання є одним з основних виконавчих  вузлів твердопаливного котла. Оскільки на решітці відбувається як завантаження, так і безпосереднє спалювання палива, до такого вузла є дві основні вимоги: максимальний доступ повітря до палива крізь елементи (ламелі) та опір високій температурі. Якщо перша вимога зумовлює певну конфігурацію решітки, то друга – фізичні властивості матеріалу або технологічні рішення, що дозволяють забезпечити її тривалу експлуатацію.

Котли ТМ Galmet споряджаються двома типами паливних решіток:

  • Чавунна решітка, що складається з окремих секцій, які, укладаючись в певному місці паливної комори, утворюють поверхню місця спалювання;
  • Сталева тепловимінна решітка, що складається з паралельно розміщених труб трикутного січення, які утворюють поверхню місця спалювання і безпосередньо з’єднані з тепловимінною сорочкою, являючись частиною тепловимінного контура котла.

Марка сталі, з якої виготовлена сталева тепловимінна решітка, є тотожною марці сталі, з якої виготовляється тепловимінна сорочка котлів ТМ Galmet: жаростійка котлова сталь P265GH.

Оскільки сталева тепловимінна решітка є вбудованою до тепловимінного контура котла, по ній циркулює теплоносій системи опалення, що дозволяє відводити високе теплове навантаження до теплоносія, тим самим охолоджуючи решітку. До того, таке рішення дало можливість котлу у ідентичних зовнішніх параметрах отримувати на 10-12% більше теплової енергії порівняно з котлом, оснащеним чавунною решіткою.

До прикладу, котли KW Ekon² 15 (з чавунною решіткою) та KWR Ekon² Plus 17 (зі сталевою тепловимінною решіткою) однакові у зовнішніх розмірах, проте мають різні параметри теплової потужності.

Сталева тепловимінна решітка не потребує заміни протягом усього терміну експлуатації котла, натомість секції чавунної решітки є замінними, і, у випадку вигорання котрогось елементу в процесі експлуатації, його можна замінити на новий.

GtU