Обрати сторінку

Фінансування в рамках програми IQ energy збільшено

НОВИНИ

ЄБРР підтвердив збільшення зобов’язань в рамках своєї Української програми фінансування енергоефективності в житловому секторі (UREEFF) з метою підтримки кращого використання енергії в країні. Ці кошти будуть використані для програми IQ energy, призначеної для підтримки інвестицій в енергоефективність житлового сектору.

Нове фінансування у розмірі €5,7 млн. буде надано одному з партнерів у програмі IQ energy – ОТП Банку. Отримавши додаткові кошти, банк зможе підтримати тисячі проектів фізичних осіб-позичальників та ОСББ, які планують реалізувати широкий спектр заходів з енергоефективності.

Позичальники, які відповідатимуть критеріям участі у програмі, зможуть отримати кредити на підвищення енергоефективності. Відповідні проекти можуть включати встановлення сучасних енергоефективних котлів на газі та біомасі; теплоізоляцію стін, дахів і підлог на перших поверхах; модернізацію систем теплопостачання; встановлення теплових систем на сонячній енергії та багато інших заходів.

В рамках програми IQ energy, що реалізується в Україні з квітня 2016 р., більше 22 тис. українських домогосподарств вже утеплили свої будинки на суму близько 711 млн. гривень (станом на 30 червня 2018 року). На веб-сайті програми наразі можна знайти перелік з понад 6200 енергоефективних товарів і технологій, які відповідають європейським стандартам та українським будівельним нормам. Товари та матеріали необхідно придбати в кредит від банків-партнерів ЄБРР. Клієнти можуть вибрати найбільш привабливий тип кредиту, в тому числі кредитні картки, звичайні споживчі кредити, кредити готівкою, розстрочки тощо.

Для програми IQ energy виділене грантове фінансування в розмірі €15 млн. зі Східноєвропейського фонду енергоефективності та довкілля (E5P), найбільший внесок в який надає Європейський Союз. Сума компенсації на енергоефективну модернізацію житла складає 35% від суми кредиту чи суми інвестицій. Максимальна виплата на 1 особу – 3000 євро. Станом на 30.06.2018 4,97 мільйони євро вже виплачено українцям у якості безповоротної фінансової допомоги. У програмі IQ energy також використовуються кошти технічного співробітництва, надані у рівній частці від Фондом E5P та Швецією.

IQ energy 19 липня 2018 р.