Світовий досвід і сучасний рівень запиту на якомога ширший вибір джерел теплової енергії, і, відповідно, можливість застосування найбільш доступного і економічно вигідного джерела теплової генерації залежно від сезону, частини доби чи інших факторів, виявили гостру необхідність створення цілком нового і універсального водогрійного обладнання. Суть проблеми полягає у технології та специфіці будови класичного водонагрівача з одним або двома тепловимінними контурами. Оскільки такий водонагрівач може отримувати теплову енергію максимум від двох теплогенеруючих пристроїв, можливість застосування додаткових джерел тепла зводиться до надто складного вибору.
Інженерами даної галузі таку проблему було опрацьовано і знайдено цілий ряд інноваційних і розумних рішень, що на даний момент здатні забезпечити будь-яку гідравлічну схему без потреби встановлення громіздкого і вартісного додаткового обладнання.
Сучасні технологічні рішення.
Такі рішення стосуються як кількості задіяних джерел теплової енергії, так і їх продуктивності, інерційності, сезонності тощо. До прикладу, водонагрівач Galmet SGW(S)M Tower Multi здатен задіяти чотири (!) різнопотенційних джерела теплової енергії: геліосистему, тепловий насос, довільний котел та електричний нагрів за допомогою Блок-ТЕНа. Кожне з цих джерел в певний час доби чи пори року може створити найбільш оптимальну і дешеву теплову енергію, котра підігріє воду ГВП до заданої температури. До цього варто додати і унікальну можливість збереження температури нагрітої води завдяки високтехнологічній теплоізоляції з мізерним коефіцієнтом тепловтрат. Падіння температури нагрітої води у водонагрівачі, при розташуванні його у приміщенні, не перевищує 0,3°С на 100л. за добу.
На вимогу інноваціям.
Серед сучасного водогрійного обладнання також можна виділити водонагрівачі з зінтегрованими і спареними тепловимінниками. Зінтегровані тепловимінники являють собою конфігурацію один в другому (водонагрівач Galmet SGW(S)B Tower Biwal Max), кожен з яких має свій окремий вхід і вихід теплоносія. Така конфігурація є найбільш придатною для використання двох низькопотенційних джерел теплової енергії: теплового насоса і геліосистеми при суттєвому споживанні гарячої води, оскільки обидва тепловимінники розміщені у нижній частині ємності.
Спарений тепловимінник (водонагрівач Galmet SGW(S) Maxі) є за конфігурацією подібним до попередніх, тобто один тепловимінник розміщений в іншому, з тою різницею, що обидва тепловимінники з’єднані у місцях входу і виходу теплоносія. Таке технологічне рішення дозволило помістити у порівняно невеликій ємності дуже потужний тепловимінний контур (до 138 кВт), що здатен гарантовано забезпечити дуже швидке (для високопотенційних джерел тепла) або стале (для низькокопотенційних джерел тепла) нагрівання води ГВП. Існує також версія водонагрівача з двома спареними тепловимінними контурами (водонагрівач Galmet SGW(S)В Maxі Plus), що призначений для задіяння двох низькокопотенційних джерел теплової генерації з завданням швидкого приготування гарячої води.